skóra
 
Ostatnio oglądane
   
 
   


   
 
   
Zapisz się na newsletter, wpisz adres e-mail:
dodaj     usuń
mebelo.pl - nowoczesny sklep meblowy pozwalający na samodzielne konfigurowanie mebli
   
VITRUM CALCIUM 1250+D3 tabletki * 60 
   
 
ID Nazwa Cena brutto
8496 VITRUM CALCIUM 1250+D3 tabletki * 60 29.71 PLN


dostępny
Producent: UNIPHARM INC. Lider na rynku preparatów bazujących na wapniu - uzupełniający dietę w wapń i witaminę D3. Zawiera optymalną proporcję wapnia pozyskanego z muszli ostryg w stosunku do witaminy D3, niezbędnej w procesie wchłaniania wapnia. Dzięki temu składniki preparatu mogą być maksymalnie przyswojone i wykorzystane przez organizm.
Działanie:
Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej i zębów na przestrzeni całego życia człowieka. W żołądku węglan wapnia reaguje z kwasem solnym tworząc chlorek wapnia. Jest on najlepiej przyswajalnym związkiem wapnia, nie zakwaszającym środowiska żołądka. Dzięki temu mogą go bezpiecznie stosować nawet osoby z chorobą wrzodową żołądka. Wchłonięta z jelita witamina D3 (choleckalcyferol) transportowana jest do wątroby, a następnie do nerek, gdzie wskutek procesu biologicznego jest przekształcana w kalcytriol. Metabolit ten niezbędny jest podczas wchłaniania i wykorzystania wapnia do mineralizacji kości. Stymuluje również przyswajanie wapnia i fosforanów w jelicie cienkim.
Wskazania:
- uzupełnienie niedoborów wapnia i wit. D3 w codziennej diecie, - spowalnianie procesu utraty wapnia z kości w każdym okresie życia, - wspomaganie prawidłowej budowy kośćca i zębów
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci od 12. roku życia – 1 tabletka dziennie w trakcie posiłku.
Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    
 
  


oprogramowanie
sklepy internetowe
Sklepy internetowe
wykonanie i hosting: PROJEKTwww.pl